Haridus:Keskharidus ja koolid

Kõne areng lasteaia vanemrühmas: klassid ja teemad

Kõne on peamine suhtlusvahend inimeste vahel, mida lapsed hakkavad esimestel eluaastustel õppima. Võime selgelt ja järjepidevalt väljendada oma mõtteid positiivselt mõjutab lapse psühholoogilist arengut, moodustab ühiskondlikkus, luure ja mõtlemise üldine areng. Lasteaia vanemrühma kõne kujundamine on oluline ja asendamatu vahend preschoolers'ide täiustamiseks ja oma eripäradest.

Õppetunni eesmärk

Vanemate rühma sõnade väljatöötamine on peamiselt suunatud juba varem kooli läinud laste olemasolevate teadmiste ja oskuste parandamisele. Kuuendal eluaastal peab laps suutma:

  • Kasutage umbes 2-3 tuhat sõna;
  • Kompetentselt ehitada lauseid, kasutades kõiki kõnesuguseid osi;
  • Arutlema, väljendada oma arvamust;
  • Teadma stabiilseid lauseid ja väljendeid;
  • Selgitage sõnade tähendust.

Klassid aitavad kaasa selle vanusega seotud teadmiste ja oskuste kujunemisele, rikastavad preschoolersi sõnavara, õpetavad õiget suhtlemisviisi. Laste, kes räägib sujuvalt ja hästi, on võimalus avaldada ja säilitada huvitavat dialoogi, mis mõjutab positiivselt väikse inimese intellekti, loogikat ja kujutlusvõimet. Vanema grupi kõne väljatöötamise meetodid valitakse vastavalt eelkooliealiste laste vanuseomadustele.

Kõnetarengu meetodid

Lastekõne parandamise peamised etapid on õppimine, parandamine ja haridus. Lasteaia õpetajate töö hõlmab selliseid hetki nagu:

  • Suuline ja mittesõnaline suhtlemine ;
  • Töö keerukate sõnade ja individuaalsete helide hääldamiseks;
  • Kõnefunktsioonide korrigeerimine;
  • Ekspressiivsuse areng;
  • Õppige kõne õiget emotsionaalset värvi.

Vanemas grupis kõne areng on oma olemuselt rohkem lõbus, kuna eelkooli lapsed kasutavad paremini mängu vormis antud teavet. Mängud, viktoriinid, laulud ja muinasjutud on laste vajalike kõneoskuste kujundamisel ja täiustamisel. Intellektuaalseid ülesandeid tuleks harmooniliselt asendada füüsilise tegevusega - tantsud, harjutused, aktiivsed mängud. Üleliigilise energia vabastamine aitab saavutada veelgi edukamaid tulemusi.

GEF preschoolers'ile

Kooliealiste laste haridus on iga lapse edasise eduka arengu oluline tingimus. Lasteaedade õpilaste kõneoskuste parandamise tähtsust on rõhutanud ka Saksamaa Liitvabariigi haridusstandard, mis jõustus Venemaal mitte nii kaua aega tagasi, vaid on juba kasutusel kõigis koolitusprogrammides, sealhulgas tööl lasteaiaga.

GEFi vanemgrupis toimuv kõne kujundamine hõlmab järgmisi ülesandeid:

  • Sõnavara rikastamine;
  • Võime kasutada kõnet kultuuri ja kommunikatsiooni vahendina;
  • Tutvumine kirjandusega, selle žanriga;
  • Foneetilise kuulmise kujunemine (stresside korrektne paigutamine sõnades, väljendusrikas kõne);
  • Kõnekunsti võimaluste kujunemine.

Haridussüsteemi oluline eesmärk on sünnitada lapsele kirjanduse armastus ja lugemisvajaduse kujunemine. Sellised oskused aitavad kaasa preschooler's intellekti ja kirjaoskuse arengule, mis positiivselt mõjutab õppimise taset tulevikus.

Vanemagrupis kõne kujundamine: õppetunnid ja nende ülesehitus

Klassidelt maksimaalse efektiivsuse saavutamiseks on kogenud õpetajad välja töötanud mitmeid erinevaid programme ja tehnikaid. Selleks, et koolitada lastel ei ületata ja tüdinenud, on olemas teatud klasside struktuur. Sageli on soovitatav läbi viia klassid, mille eesmärk on kõne kujundamine vanemas grupis.

  1. Laste ligitõmbamine. Klasside protsessi sisenemine peaks olema põnevatele lastele huvitav ja põnev. Preschoolers on uudishimulikud ja mängulised, nii et kutselised lapsed võituksid muinasjuttu parim otsus.
  2. Ülesannete täitmine. Kui lapsed on koondunud nii palju kui võimalik, viiakse läbi koolituse peamine etapp.
  3. Mängu paus. Perioodil peaks lastel olema võimalik energiat lahti saada. See võib olla tants, rollimäng, füüsiliste tegevustega seotud ülesannete täitmine.
  4. Muinasjutt. Muinasjuttude lugemine, selle arutamine, mängimine ja eri ülesannete täitmine aitab kaasa mitte ainult kõne parandamisele, vaid ka laste sotsiaalsete ja moraalsete mõistete kujunemisele.
  5. Puhata Lõpeta vestlus.

Soovitatav on temaatiline ülesannete valik, mis võib põhineda muinasjutul või muudel allikatel. Eelistatud hooajalised teemad, mille eesmärk on arendada kõne vanemas grupis: "Sügis, tere!", "Kuidas ma veedan suve", "Winter fun".

Sissejuhatus õppeprotsessi

Laste korraldamiseks ja nende tähelepanu äratamiseks on vaja korraldada huvitav, kuid lihtne lausete ja harjutuste kombinatsioon. Saate koguda preschoolers ringi ja korraldada sõrme mäng.

  1. Ühe kuni viiest lapsest vahelduvalt painduvad sõrmed (" me mängime koos" ).
  2. Pööratud kontoga on rusikas katmata - kolm, kaks korda (" meie uued teadmised ootavad" ).

Pärast mängu tutvustatakse lastele tulevaste õpingute teema, olgu see siis kutsealade õppimine, looduse tundmaõppimine või muinasjuttu maailm. Soovitatav on teema lühike vestlus. Vestluses on vaja kaasata kõik lapsed abiküsimuste abiga ja räpaseid osalejaid kutsuda dialoogi.

Näohooldus ja intonatsioon

Peamised harjutused sõltuvad õppetunni valitud teemast. Protsess peaks hõlmama ekspressiivsuse ja näoilme väljatöötamise ülesandeid. Allpool on näide peamistest etappidest.

Kõne kujundamine vanemrühmas teemal: "Sügis, tere!".

  1. Õpetaja kutsub lasteaias üles sügisel tervitama: "Me ootasime sind nii sügisel".
  2. Lapsed kordavad lauseid, rõhutades esimese sõna.
  3. Siis tervitust korratakse, kuid rõhk on teine sõna.
  4. Fraasi väljendatakse rõhuasetusega järgmisele sõna ja nii edasi.

Õpetaja esitab uue lause: "Suvi tuli suveks." Lapsed peaksid kordama avaldust erinevates intonatsioonides - lõbus, pettunud, solvunud, kurjategijad. Mängul tuleb kiita ja julgustada õpilasi.

Mängud

Isegi need tegevused, mis on suunatud ainult kõne väljatöötamisele, soovitatakse vanemgrupis mängu lahti lüüa, nõudes kehalist tegevust. Soovitav on see, et see sobiks õppetundi üldise meeleolu, objektiga kooskõlas olevaks ja kasutatavaks mängu atribuutideks. Kui õppetund on pühendatud sügisesele, võite küsida preschoolers'ile järgmisi ülesandeid:

  • Hüpata üle piikide (nt papp-ovaalid);
  • Podkidyvat paberilehtede;
  • Väldi vihma, mis mängib üht õpilast;
  • Näita linde, kes lendavad soojemate maadeni.

Hea, kui lapsed ise pakuvad ideid meelelahutuseks, pakkudes võimalusi nendele meelelahutustele ja ametikohtadele, mis on seotud valitud aastaajaga.

Ülesanded

See etapp on pühendatud kirjanduslikele töödele ja loovusele. Õpetaja saab lugeda juttu, lugu või luuletust õppetundi jaoks valitud teema kohta. Pärast lugemist peate kasutama preschoolersi kujutlust ja kujutlust. Lapsed saavad aru saada, kuidas lugu lõppes, pakkudes oma valikuid. Võite korraldada viktoriini, mille vastused tööle leiti.

Eelistatav on kasutada etteantud täiendavaid atribuute. Nende abiga saavad õpilased võita lugemisajalugu. Näiteks õpetaja rääkis lastele loodussuurust, kes oli talvel toiduainete varumine. Õpetaja pakub suurt lastekorterit, kus valitsevad mitmesugused objektid. Mida metsloom hakkab võtma: õunad, seened või ehk pall?

Klasside lõpp

Uuringu lõpus on tulemused kokku võetud, kus koolieelsetele lastele antakse võimalus saadud teavet analüüsida. Õpetaja küsib lastel sellest, mis okupatsioon oli pühendatud, mida uued ja huvitavad lapsed õppisid. Tähtis on kiita lapsehoidjaid, see julgustab neid ja ergutab neid aktiivselt osalema õppetundidel tulevikus.

Väike meeldetuletus varasema okupatsioonina kingituse kujul on eriti lapsed. See võib olla kleebis, maitsvad kristallid või mõni muu tore boonus. Poisid saavad anda huvitava kodutöö - joonistada teema pilti või õppida salmi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 et.delachieve.com. Theme powered by WordPress.