Sport ja FitnessOutdoor Sport

Vene biatlink Olga Vilukhina: elulugu, edu, foto

See väga noor, kuid juba kuulus sportlane, tema esimene suur võit rahvusvahelistel võistlustel võitis 2006. aastal maailmameistrivõistlustel. Ta osales noorematel võistlustel, kui ta oli ainult 14-aastane. Olga Vilukhina võitis mitte ainult sprindi, vaid pälvis veel kaks medalit: relees - hõbe, jälitamine - pronks.

Lühike elulugu

Olga sündis 1988. aastal 22. märtsil Baškortostanis (Mezhgore) . Tema vanemad: isa - GV Vilukhin, kes kunagi töötas ehitusinsenerina, ema - O.V. Vilukhin, kohaliku katlamaja käitaja.

Alguses tegeles Olga Vilukhina spordikooli suusatamisega. Tema vanemad viisid ta sinna. Kuid sellisel kujul tüdruku ei olnud kõike, ja ta kutsuti osalema biatlonides. See oli tähtis sündmus Oli spordiürituse alguses.

Üldhariduskoolis õppis ta hästi, luges palju alates lapsepõlvest. Ta on Paolo Coelho lemmik romaan "Üksteist minutit".

Olga Vilukhina: foto, esimesed võitjad

Olga alaline treener Valess Ivanov on nüüd kodaniku abikaasa.

Nagu eespool märgitud, oli sportlase esimene märkimisväärne võit 2006. aasta maailma jalgpallurite meistrivõistlustel, mis toimusid Ameerikas (Presque Isle). Seal ta ei arendanud ainult individuaalset võistlust, kus ta võitis 26. koha. Nendes võistlustes võitles ta kõrgema taseme sportlastega. Tuleb märkida, et tol ajal oli Viluhina biatlon ainult 2 aastat.

Järgmised tõsised võistlused teda võisid Martellos, kus peeti ka jalgpalli maailmameistrivõistlusi. Kuid siin ei saanud ta oma eelmist tulemust korrata ja võitis hallemeedi (teine koht) relee rassist.

Andekama spordiala sportlikuks karjääriks oli edukaim Ufos toimunud Euroopa meistrivõistlus (2009). Siis sai Olga Vilukhina noorte sportlaste seas neli korda Euroopa meistrivõistlust. Nendel noorte võistlustel suutis tüdruk tõusta põlvkonda kõigil neljandal võistlusel, võttes 1. koha.

Suuremad saavutused pole jäänud märkamatuks riigi rahvusmeeskonna esindajatele. Ta kutsuti osalema Hantõ-Mansiiskis võistlustel (karikavõistlus). Seega oli ta kuues parimasse spordiala loendisse ja liitus vene meeskonna meeskonnaga.

Edasised edusammud

Vene meeskonna osana läks tüdruk esimest korda koolituseks Oberhovisse, kus ta äkitselt haigestunud. Sellega seoses ei osalenud ta kunagi üheski karika võistluses ja jätsin isegi osa IBU karikavõistlustelt. 2010./2011. Aasta hooajal võtsid Olga taas osa maailmameistrivõistluste esimestel etappidel ja seejärel ei saanud tema tervis uuesti.

Pärast haigust sai Viluhina Itaalias ja Rootsis kaks korda võitnud juhtivad kohad sprintes. Aga IBU karikas Olga Vilukhina jäi ilma auhinnata absurdse viga, tähelepanuta. Ta unustas oma numbri sisestada ja kui ta teda jooksis, alustas sportlane haakimist ja lükati 40 sekundiks edasi. Just seekord ja eraldasime selle võistluse võitjast.

Hooajal 2011-2012. Tekkinud sportlase edu. Hochfilzenis võitis ta koos meeskonnaga segrelee rassi ja võttis Ruhpoldingis rassist pronksi.

2013. aastal tõusis maailmarekordile biatlendur Olga Vilukhina teise koha.

Olympiad "Sochi 2014"

Sotši olümpiamängud - esimesed olümpiamängud 25-aastasele sportlile. Sellega seoses pole keegi tõepoolest lootust talle pannud. Kuid see üllatas palju, kui 7,5-kilomeetrilisel võistlusel võitis Olympic hõbe.

Ta tundis üsna enesekindlalt ja tegi oma parima, et mitte jõuda Slovakkia olümpiatšempionile Anastasia Kuzmina. Vilukhina, kes on täiesti lasknud ennast, läks Kuzminase ainult kiirusega.

Olga Vilukhina sai pärast poodiumis võitu võitnud korduvalt poodiumit (nii naissoost kui ka segatult). Õigupoolest on ta regulaarselt TOP-10 parimad Venemaa sportlased. Tõsi, ta ei ole veel saavutanud kõrgeima standardi auhinda. Ta on ikka veel ees.